Karjeras nedēļa

No 27.- 31. martam skolā risinājās Karjeras nedēļa. Izinošie pasākumi skolēniem tika organizēti ieraugot, ka katras zināšanas ko iegūstam skolā – noder turpmākā dzīvē. Katrs darbs, katra profesija ir cienāma un vajadzīga. Skolēni internāta grupu laikā skatījās izglītojošas filmas par prasmi sadarboties komandā, par cieņpilnu attieksmi pret līdzcilvēku, par spēju pieņemt, saprast atsķirīgo. Noskatoties skolotāji ar skolēniem dalījās redzētajā. Skolēniem bija iespēja izmantot digitālo mācību līdzekli ,,parprof.lv,,, lai iepazītu profesijas.

Skolas svinību zālē skolēni tika aicināti uz pasākumu ,,Uzmini – kas es esmu?,,. Viktorīnas laikā, ko vadīja skolotāja Elza Pūce, skolēni minēja – deju skolotājas, vetārsta, dārznieka un aerborista profesijas. Neatklājot profesiju nosaukumus, skolēni iepazinās un minēja pēc šo profesiju darba pienākumiem, darba apģērba, darba rīkiem, kas šie par profesiju parstāvjiem varētu būt. Pēc pasākuma skolēniem bija iespēja profesiju pārstavjus izjautat par viņu darba ikdienu.

Pasākumā ,,Iepazīsti, atklāj savu Es,, skolēnus uzrunāja skolotāja Laima Zommere, kura vada Stila mācības pulciņu jau 6 gadu. Skolotāja pastāstīja skolēniem, kas ir mode, stils, meikaps, frizūra… Cik liela nozīmē dzīvē ir arējam izskatam, savstarpējai komunikācijai. Savā pieredzē par iegūto šajā pulciņā dalījās bijušie absolventi.

Izstādē ,,Mans brīvais laiks,, skolēni iepazina hobijus, aizraušanos, intereses, ko skolotāji un tehniskie darbinieki dara pēc darba skolā. Skolēni tika aicināti piedalīties izstādes atklāšanā. Skolotāja Aija Ēce stāstīja par kuratora profesiju. Skolotāja Elza Balčūna dalījās ar savu aizraušanos pēc darba – dziedāšanu un ģitāras spēli, ko arī pasākumā demonstrēja.

Paldies visiem skolotājiem par iesaistīšanos pasākumā. Paldies par tehnisko nodrošinājumu skolotājiem – Aināram Beitikam un Gundaram Ogam, jo šos pasākumus skolēni, kuri nebija svininību zālē, varēja vērot tiešsaistē.