Projekts ,,Mūsu stāsts – patiess stāsts” Portugālē

  1. gadā no 15. līdz 20. oktobrim ES starptautiskā projekta “Mūsu stāsts – patiess stāsts” (Our Story – true Story) ietvarā 5 mūsu skolas skolotāji – Ainārs Beitiks, Iluta Apsīte, Rita Krievāne, Lolita Rubene un Aija Meijere devās uz Portugāli. Šajā projektā piedalās 9 Eiropas valstis, kura mērķis ir  iepazīstināt ar savas tautas vēsturi un tradīcijām, izmantojot tautas teikas. Mūs visus sirsnīgi uzņēma Castro Marim  speciālā skola. Ar vēsturisko teiku palīdzību, portugāļu kolēģi iepazīstināja ar savas valsts vēsturi. Kopā ar citu valstu kolēģiem veidojām vēsturisku notikumu ainas teatrālā uzvedumā. Gatavojām dekorācijas – krāsojām, griezām, līmējām, veidojām buru laivu, ar tā laika tērpiem spēlējām teātri. Tāpat iepazināmies ar Castro Marim speciālās skolas mācību kabinetiem, klasēm un citām telpām, tikāmies ar Castro Marim pašvaldības pārstāvjiem, apmeklējām pašvaldības bibliotēku, baudījām Portugāles gleznaino dabu Atlantijas okeāna krastā. Mūsu skolas skolotāji pozitīvi vērtē iespēju sadarboties ar citu ES valstu kolēģiem. No saulainās Portugāles atveda arī jaunas idejas, ko varēs izmantot savā darbā.