Darba pasaules izzināšana

Grūti būtu iedomāties koncertu vai teātra izrādi tumsā. Gaismas spēles, prožektori, lampas – esošajai izrādei piešķir īpašu gaisotni. Vienai teātra izrādei gaismu plānošana notiek vismaz divus mēnešus, sadarbojoties ar scenogrāfu un režisoru, taču to, kā tas viss izskatās uz skatuves, pārbauda tikai pēdējās divās nedēļās pirms pirmizrādes.

Kur var apgūt gaismotāja arodu? Teātrī un dažādās firmās, kas beigās attiecīgi veiksmīgākos gaismotājus pārpērk sev. Nav īpašas skolas, kur to var apgūt. Jauniešus šajā jomā darboties ieinteresētu šī darba specifika un tas, ka nekad nav divu vienādu pasākumu un līdz ar to neiestājas rutīna. Tiesa gan, par tādām brīvdienām kā piektdiena un sestdiena var aizmirst. Tā skolēni iepazina darbus, kas veicami gaismotājam, skatuves strādniekam.