Rudens svētki

Ir 3. novembris. Šodien tiek svinēti SVĒTKI RUDENIM. Siltums skolas svinību zālē ienests audzēkņiem kopā ar skolotājiem; pa solītim, pa drusciņai atkārtotās darbībās, lai radītu svētku sajūtu klātesošajiem. Katrai norisei sētā, dabā, pasaulē sagatavots kāds īpašs klašu sagatavots vēstījums: mušiņai, odiņam, dundurresnam dunduram, ogošanai, sēņošanai, visiem četriem debess vējiem, pērkonam un lietum, čabošām lapām…cilvēkiem, kuri augstu tur godu tādiem būt. To visu varētu nosaukt vienā vārdā: Mīlestība. Tā nav ar roku sataustāma substance… tāpat kā Prieks. Jūtās dalīties tiekam aicināti šajā kopbrīdī. “Ššš…Paklausieties! Jūtat?”, tā sākas šis pasākums, brīnišķīgos attēlos skatāms  un mūzikas skaņās ietērpts, pateicoties ikvienā pasākumā neiztrūkstošajiem mūziķiem – skolas skolotājiem: Dainai Cukurai-Akmenei, Ievai Altrofai , Aināram Eidonim, jā –  un šodien –  arī Ievai Muktupāvelai, kuras balsī spēcīgi ieskanas Suitu sievu motīvs,  dziedot skaistu tautasdziesmu. Bet tur, aiz aizkariem uz skatuves parasti sēž kāda pārējo acīm nepamanāma persona (parasti tas ir šīs skolas kokapstrādes skolotājs Gundars, šodien – skolotāja Ina Gaure), kura gādās par to, lai pasākumam būtu savs vizuālais fons – šoreiz neparasti skaists.