Projekts ,,Mans stāsts – patiess stāsts” Maķedonijā

Mūsu skolas  aktīviem un radošiem pedagogiem ir iespēja piedalīties starptautiskos projektos. 2018. gada februārī  un 2019. gada martā projekta ” Mans stāsts, patiess stāsts” ietvaros  skolotāji devās uz dienvidu valsti Maķedoniju, kuru šobrīd sauc par  ZiemeļMaķedoniju. Vairāku dienu garumā mums tika dota iespēja iepazīties ar vēsturiskām vietām, muzejiem un  tradīcijām. Kumanovas skolā skolēni sirsnīgi mūs sagaidīja ar pašu izkrāsotiem dalību valstu karogiem un sniedza skaistu koncertu, kur deju kolektīvs bija tērpts košos tautas tērpos, kas bija katra skolēna personīgais īpašums.  Mēs kopā ar citu valstu pārstāvjiem piedalījāmies meistarklasēs un diskusijās.  Katra valsts iepazīstināja ar paveikto un prezentāja tulkotās grāmatas. Vēl bija iespēja redzēt skaistākās vietas pie Ohrid ezera, Matkas dabas krāšņumu, nobaudīt nacionālos ēdienus un klausīties tradicionālo mūziku. Bija iespēja apmeklēt Skopje Leļļu teātra meistaru paraugdemonstrējumus un Mātes Terēzes muzeju. Sasildījušies saules staros atgriezāmies Latvijā, lai dalītos ar kolēģiem par gūtajiem iespaidiem.