Iniciatīva “Latvijas skolas soma”

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

__________________________________________

Projekta aktivitātes izglītības iestādē koordinē skolotāja Līva Liepiņa

__________________________________________

2018. /2019. mācību gada otrā semestra 18. februārī  Rīgas 1.speciālās internātpamatskolas- attīstības centra,  1.a darba iemaņu , 2. darba iemaņu un 3. darba iemaņu klašu audzēkņi apmeklēja Liepājas teātra izrādi “Dželsomīno melu zemē”  VEF  Kultūras pilī. Skolēniem bija iespēja noskatīties lielisku un aizraujošu izrādi kurā stāstīts par zēnu vārdā Dželsomīno, kurš dodas savā ceļojumā un nonāk Melu zemē- kur īsta nauda nevienu neinteresē un maize tiek saukta par tinti. Zēnam izdodas mainīt Melu zemes paradumus. Un pēc izrādes  skolēni arī uzkavējās lai varētu apskatīt atjaunoto VEF kultūras pili.

________________________________________

2018./2019.mācību gada otrā semestra sākumu  Rīgas 1.speciālās internātpamatskolas- attīstības centra 6.c, 7.c, 8.c, 8.b, un 1.a darba iemaņu klašu audzēkņi uzsāka ar burvīgas baleta izrādes apmeklējumu  Latvijas Nacionālajā Operā. Šoreiz  baleta izrāde “Apburtā princese” mūs visus patīkami pārsteidza ar savu neparasto  izpildījumu. Skolēni ar lielu aizrautību un interesi vēroja dažādu pasaku tēlu  parādīšanos uz skatuves. Tie bija visiem tik pazīstamie un iemīļotie pasaku tēli -Sarkangalvīte un vilks, Runcis zābakos un  Malvīne. 6.c klases skolēnu iemīļotākie varoņi kļuva princese un ragana, kuru parādīšanās uz LNO skatuves katru reizi tika pavadītas ar ovācijām. Bērni ar lielu nepacietību gaida nākamos pasākumus ko piedāvā iniciatīva “Latvijas skolas soma”. Mēs visi sakām LIELS PALDIES!

__________________________________________

7.-12. klašu skolēni decembra sākumā apmeklēja kinoteātri “Splendid palace”, un noskatījās brīnišķīgu, taču tajā pašā laikā arī  izglītojošo dokumentālo filmu ”Mērijas ceļojums”. Atsauksmes par filmu no skolēniem bija diezgan atšķirīgas. Kādam filma patika, kāds īsti neuztvēra galveno domu, bet svarīgākais ir tas, ka skolēni varēja redzēt stāstu par jaunu sievieti, kas 2.pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekcijas. Filma ir par pašaizliedzību, dzīvesprieku un izturību, kas palīdzēja izdzīvot kara laikā un mūsu tautas kultūras mantojuma nozīmību. Cerams arī turpmāk, projekta ietvaros skolēni varēs turpināt apmeklēt dažādus kultūras pasākumus. Jo jau tagad viņi ar lielu interesi gaida nākošo  pasākumu.

__________________________________________

Novembris mūsu skolā ir aizvadīts ar ļoti daudz  jauniem un interesantiem notikumiem. Tieši dienu pēc Latvijas dzimšanas dienas, 19. novembrī, vecāko klašu skolēniem bija lieliska iespēja klātienē piedzīvot fantastisko deju lieluzvedumu “Abas malas” arēnā Rīga. Tas bija Latvijas simts gadu vēstures stāsts multimediālā veidā.  Skolēni bija patiesi aizkustināti un sajūsmināti, un visi kā viens atzina, ka labprāt vēlētos noskatīties uzvedumu vēlreiz.

_________________________________________

Mēneša sākumā 5. un 6. klašu audzēkņiem bija lieliska iespēja apmeklēt pasākumu “Tautas mūzikas instrumenti”, kura laikā skolēni uzzināja daudz jauna par mūzikas instrumentu izcelsmi, varēja paši muzicēt un pārliecināties kā tie skan. Un visu to skolēni varēja apgūt ar aizraujošas spēles palīdzību. Visi klātesošie ar lielu interesi klausījās un aktīvi iesaistījās nodarbībā.

 

____________________________________________

Sagaidot Latvijas simtgadi, otrās un trešās klases, kā arī 6. klases audzēkņi devās uz Sveču darbnīcu. Tajā skolēni uzzināja kā radušās sveces, no kā tās tika pagatavotas sendienās, un kā sveces tiek lietas mūsdienās. Bērni kopā ar skolotājiem mācījās pagatavot sveces, kuras  tika aizdegtas Latvijas dzimšanas dienā.

_______________________________________________

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, mūsu skolas astotās un devītās klases audzēkņiem bija iespēja apmeklēt brīnišķīgu izrādi Dailes teātrī “Planēta Nr. 85”. Izrādē ir stāsts par kādu puisi, kuram ir dota brīnumaina iespēja ceļot laikā. Šajā ceļojumā viņš satiek savus vecākus un vecvecākus. Satiek savu pagātni un savus senčus – lai atrastu ceļu atpakaļ pats pie sevis un savas būtības. Un saprastu, cik brīnišķīga un vērtīga patiesībā ir viņa dzīve.

_______________________________________________

Sešiem 7.b klases audzēkņiem bija lieliska iespēja klātienē apmeklēt aizraujošo „Latvijas skolas somas” atklāšanas koncertu 6. septembrī Arēnā Rīga. Skolēni bija priecīgi par šo iespēju, un vēroja to ar lielu interesi un aizrautību. Un novērtēja katru priekšnesumu.

______________________________________________

Šī gada 12.septembrī „Latvijas skolas somas” ietvaros  4.a, 7.a un 7.b klases audzēkņi ar audzinātājiem devās uz „Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju” kur uzzināja daudz ko jaunu  par dzelzceļa darbību mūsdienās un pagātnē, kā arī piedalījās Latvijas dzelzceļa rīkotajā drošības stundā.                                                                 ______________________________________________

27.septembrī Rīgas 1.speciālās internātpamatskolas -attīstības centrā 1.-3.klašu skolēniem bija izdevība noskatīties Leļļu teātra izrādi “Sapņu kuģis”. Šāda iespēja bērniem tika dota pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”. Profesionāli aktieri bērniem izstāstīja stāstu par to, kā rūķis zaļi dzīvoja-saskaņā ar DABU un SEVI. Un to, cik svarīgi ir ikdienā nepadoties un nepazaudēt ticību savam mērķim. Skolēni izrādi vēroja ar lielu interesi un aizrautību, līdz pārdzīvoja rūķim un dziedāja līdzi.