Iniciatīva “Latvijas skolas soma”

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Projekta aktivitātes izglītības iestādē koordinē skolotāja Līva Liepiņa

_________________________________________________

2020./2021. mācību gads

2021. gada maijā liela daļa mūsu skolas skolēnu piedalījās orientēšanās spēlē “Vecrīgas pētnieks”. Ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, skolēni ar saviem audzinātājiem devās uz Vecrīgu, lai atrastu dažādus vēsturiskus objektus.  Viens no uzdevumiem bija noskaidrot dažādus vēsturiskus faktus un pievērstu uzmanību  lietām, kuras ikdienā ne vienmēr tiek pamanīti. Tā piemēram, skolēniem vajadzēja saskaitīt cik ģerboņi uzzīmēti uz mājas sienas, un atrast kurš ģerbonis atbilst kādai no Latvijas pilsētām. Šī bija lieliska iespēja iepazīt Rīgas sirdi – Vecrīgu no jauna, un skolēni savukārt var lepoties ar savu paveikto darbu, par ko arī atgādinās saņemtie diplomi.

____________________________________________________

Maijā mūsu skolas jaunāko klašu skolēniem bija iespēja attālināti noskatīties izrādi, piedalīties meistarklasē un uzzināt pantomīmas un cirka vēsturi. Šo lielisko iespēju mūsu skolas skolēniem piedāvāja Panto – cirks, kurā bija apvienota cirka un pantomīmas māksla. Skolēni izrādīja ļoti aktīvu interesi par izrādi, un līdzdarbojās meistarklasē. Lielākā daļa atzina, ka ja šo pasākumu būtu iespēja pieredzēt klātienē, tas būtu daudz aizraujošāk un emocionālāk. Ar nepacietību gaidām kad atkal būs šī lieliskā iespēja, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, pasākumus iepazīt un izzināt klātienē.

___________________________________________________

15.oktobra rītā 8.a klase devās uz galeriju “Rīga”, kur 4. stāvā atrodas mācību centrs “Zino”. Skolēniem bija iespēja,  pašiem praktiski darbojoties, veikt dažādus eksperimentus un spēlēt izglītojošās spēles, maldīties pa spoguļu labirintu un vērot optiskās ilūzijas.
Pats aizraujošākais bija nodarbība ar burvju mākslinieku, kas tiešām veica tik pārliecinošus trikus, ka visi noticēja – maģija eksistē!

         


_________________________________________________

2020. gada 8.oktobrī skolēni no trijām darba iemaņu klasēm kopā ar pedagogiem apmeklēja Bauskas pils muzeju. Pēc gides ieteikuma skolēni tika sadalīti divās grupās. Tas sniedza iespēju nesteidzīgi un jēgpilni iepazīt vēsturisko objektu, kas šobrīd ir ļoti sakopts. Profesionālu un zinošu gidu vēstījums sasniedza katru ekskursijas dalībnieku. Muzeja pedagoģes bija sarūpējušas ļoti interesantas spēles un rotaļas mūsu skolas skolēniem, kuras turpmāk tiks izspēlētas arī skolā. Mācību ekskursijas noslēgumā, muzeja darbinieki ieteica lielisku piknika vietu, ar sakaistu dabas ainavu upes krastā. Skolēni saka lielu paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par atbalstu un iespēju izbaudīt šo pasākumu, un pabūt vietā, kur Mūsai un Mēmelei satekot dzimst Lielupe.

__________________________________________________

Oktobra sākumā 1. – 4. klašu audzēkņi kopā ar atsaucīgo gidi Sigitu Klētnieci devās iepazīt Cēsis. Bērni iepazinās ar Cēsu pilsētas parku, kur vēroja Cēsu pilsētas simbolu – melnos gulbjus un baudīja rudenīgo dabu. Apmeklēja slaveno Cēsu pili un Cēsu vecpilsētu, kurā  nofotografējās kopā ar Laimes vīriņu ,kurš atrodas pie Cēsu baznīcas. Pēc garās pastaigas pa Cēsu pilsētu, skolēni nodegustēja veselīgos dārzeņu našķus un uz vietas cepto maizi ,ko gatavo vietējie mājražotāji.

_________________________________________________

Skolas 6. a, 7. a un 8. a klases audzēkņi septembra nogalē devās uz Rūdolfa Blaumaņa muzeju “Braki”. Muzejā skolēniem bija iespēja iepazīt Blaumaņa laika sadzīvi, iejusties senatnes ikdienas dzīvē. Interesi izraisīja tā laika ēkas un to pielietojums. Skolēniem bija lieliska iespēja pašiem izspēlēt pasaku “Velniņi” iejūtoties dažādu varoņu tēlos. Šo skaisto un izglītojošo ekskursiju audzēkņi noslēdza Rūdolfa Blaumaņa istabā ar kopīgu dziesmu klavieru pavadījumā. Paldies sakām Rūdolfa Blaumaņa muzeja darbiniekiem par sirsnīgo uzņemšanu.

_________________________________________________

2019./2020. mācību gads

Šī gada 18. februārī darba iemaņu klases devās uz zinātkāres centru   “Zinoo”,  kur iepazinās ar iluzionistu Voldemāru Veisu. Iluzionists pastāstīja  kā trikos tiek izmantota ķermeņa valoda un dažādu lietu īpašības, lai pievērstu, vai arī tieši pretēji , novērstu skatītāju uzmanību.

Viņš demonstrēja vienkāršus, bet ļoti pārsteidzošus trikus, kā arī aktīvi iesaistīja tajos skatītājus. Klātesošie par šo iespēju bija priecīgi, viņi labprāt iesaistījās un līdzdarbojās.

Pa ceļam  uz “Zinoo” centru, skolēniem bija iespēja apskatīt  skaisto Rīgas arhitektūru, un iepazīties ar tur esošajiem vēsturiskajiem objektiem.

___________________________________________________

Tuvojoties gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem un noslēdzot 2019./2020. mācību gada 1. semestri pie Rīgas 1. pamatskolas-attīstības centra pirmo līdz piekto klašu audzēkņiem viesojās “Teātris un Es” ar izrādi “Ziemas pasakas rotaļās”.

Kas atgādināja arī mums pieaugušajiem (skolotājiem) ka rotaļās var iet gan lieli , gan mazi, audzēkņi ar interesi vēroja izrādi un labprāt iesaistījās tajā. Nobeigumā izspēlēja vairākas rotaļas ar ziemassvētku vecīti.

Ar nepacietību gaidīsim 2. semestri, lai varētu turpināt iepazīt Latvijas kultūru un mākslu.

______________________________________________

14.novembrī, pirms Latvija valsts 101. dzimšanas dienas, pie mūsu skolas skolēniem viesojās vokālā grupa UNIVERSUM.

Vokālais ansamblis klātesošos  iepazīstināja ar latviešu mūzikas vēsturi, profesionālo mūziku un mūzikas personībām, no pašiem pirmsākumiem līdz pat mūsdienām.

Vokālā grupa UNIVERSUM, kurā  ir apvienojušies četri profesionāli mūziķi: Baiba Rudzīte, Līga Paegle, Mikus Abaroniņš un Rihards Rudzītis, bija izveidojuši koncerta stāstu.

Vokālā grupa UNIVERSUM, koncerta laikā izdziedāja latviešu komponistu radīto mūzikas ceļu, sākot ar tautasdziesmu “Rīga dimd”, kam sekoja stāsts par mūziķi un  skolotāju Jāni Cimzi.  Kopīgi nodziedājām Kārļa Baumaņa sacerēto Latvijas valsts himnu „Dievs svētī Latviju”.

Tika pieminēti arī Latvijas konservatorijas dibinātājs Jāzeps Vītols un Emīls Dārziņš, kurš komponējis  skaisto “Melanholisko valsi”. Atskaņojot Arvīda Žilinska “Lelles jaka”, visi klātesošie atcerējās savu bērnību. Savukārt atskaņojot komponistu  I. Kalniņa  “Zilais putniņš”, R. Paula “Manai Dzimtenei”, Z. Liepiņa “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas” un R. Kaupera “Manu dziesmu”,  zālē esošajos raisīja vienotības sajūtu un lepnumu par Latviju.

____________________________________________________

Šī gada novembrī 8., 9. klašu un 2. arodklases skolēni devās uz Dirty Deal teatro lai uzrakstītu savu scenāriju “Nāves ēnā”. Pirms apmeklēt improvizācijas izrādi skolēni ar latviešu valodas skolotāju rūpīgi gatavojās šim apmeklējumam. Viņi jau laicīgi sāka lasīt grāmatu un pārrunāja svarīgākos notikumus un atziņas.

Skolēni atgriežoties pēc izrādes ar prieku dalījās savās sajūtās un iespaidos.

________________________________________________

3.oktobrī  mūsu skolā viesojās leļļu teātris ar izrādi “Pūces piens”. To noskatījās skolēni no 1. līdz 6. klasei. Galvenā atziņa bija – dabā viss ir savstarpēji saistīts un līdzsvarā,  cik svarīgi ir šo līdzsvaru neizjaukt. Daudz kas mainās, ja mēs tikai vienu mazu posmiņu savu iegribu dēļ nolemjam izmainīt.

Izrāde skolēnos raisīja dažādas emocijas: viņi labprāt dziedāja līdzi,  pilnā nopietnībā nepacietīgi gaidīja kas sekos tālāk, brīžiem sirsnīgi smējās.

Ja pirms izrādes visiem likās dīvains izrādes nosaukums “Pūces piens”, tad noskatoties izrādi viss kļuva skaidrs un saprotams!

_

_________________________________________________

Lieliski Latvijas Nacionālā teātra aktieri: Igors Šelegovskis, Uldis Siliņš, Liene Sebre un Ivars Kļavinskis  2019./2020. mācību gadu uzsākot iniciatīvas “Latvijas skolas soma ” ietvaros viesojās Rīgas 1. pamatskolā – attīstības centrs . Mūsu skolas audzēkņiem vieglā un interesantā veidā pastāstīja “Kas ir teātris?”. Audzēkņiem bija iespēja uzzināt, kā top izrādes, cik daudz darbinieku ir nepieciešams lai izrāde notiktu, un pašiem bija dota iespēja piedalīties mazu ainiņu izspēlēšanā. Skolēni paguva pielaikot  parūkas, un uzzināja, ka tās ir diezgan smagas un neērtas. Noskaidrojām, ka teātris var būt ļoti dažāds – emocionāls, aktuāls, garlaicīgs un interesants!

2018./2019. mācību gads

28.maijā skolēni noskatījās multfilmu “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kura tapusi par godu Latvijas simtgadei. Pat sliktie laikapstākļi nemazināja prieku par gaidāmo multfilmu. Interesi raisīja kinoteātra “Bize” apmeklējums, jo iepriekš nebijām tur bijuši. Gan skolotāji, gan bērni bija sajūsmā par nelielā, tomēr kompaktā kinoteātra mājīgajām telpām un ērto iekārtojumu. Multfilma aizrāva bērnus ar interesantiem, aizraujošiem notikumiem, varoņiem un pazīstamajiem Rīgas skatiem.
Skolēni priecājās par atpazīstamo aktieru ierunātajiem multfilmu tēliem, daži teica ka filmas varoņi ir nedaudz biedējoši, visi uzmanīgi sekoja notikumiem uz ekrāna. Skolotāji, skolēni un vecāki bija ļoti pateicīgi par iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvātajām iespējām.

______________________________________

Otrās klases skolēni 2018./2019. mācību gadu noslēdza ar sveču liešanas darbnīcas apmeklējumu. Šo apmeklējumu veicināja pozitīvās atsauksmes no vecāko klašu skolēniem.
Bērniem bija iespēja iepazīt sveču liešanas vēsturi, sveču dizaina pārmaiņas no sendienām līdz pat mūsdienām. Ar lielu aizrautību un degsmi visi kopā lējām sveces. Izlietās sveces katrs varēja paņemt līdzi.
Noderīgi bija atkārtot uguns drošības noteikumus pirms došanās garajā vasaras brīvlaikā.

_______________________________________

27. maijā  Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas- attīstības centra vecāko klašu skolēni kopā ar pedagogiem devās vēsturiskā pārgājienā pa Mangaļsalu. Neskatoties uz lietaino laiku, skolēni aktīvi iesaistījās dažādās aktivitātēs, kuras piedāvāja āra dzīves apmācību centra “Pelēkais vilks” darbinieki.

Jauniešiem tika dota iespēja iejusties “navigatoru” lomā, bija jāatrod apskates objekts izmantojot karti, kā arī bija jāuzmeistaro nojume no tuvākajā apkārtnē esošajiem materiāliem. Šajā nojumē varētu patverties cilvēks, kurš ir apmaldījies mežā.  Skolēni ar lielu interesi klausījās gida stāstījumā par Mangaļsalas vēsturi un objektiem, kas ir saglabājušies līdz pat mūsdienām.

______________________________________

  1. gada 2. maijā skolēni un pedagogi devās brīnišķīgā ekskursijā uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Skolēni  iepazinās ar Latvijas kultūrvēsturisko apgabalu – Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales zemnieku sētām, amatnieku mājām, darbnīcām. Pateicoties profesionāliem gidiem bērni iepazina latviešu tautas pagātni, uzzināja kā muzeja eksponāti no visas Latvijas nonāk muzejā. Apmeklējām vējdzirnavas, kalves, podnieku un darvas cepli.

Skolēni ar lielu uzmanību un interesi klausījās gidu stāstījumu  par seniem lauksaimniecības darba rīkiem, darba ikdienu, gadskārtu svinēšanu, tradīcijām. Interesants un atraktīvs bija stāsts par skudru lielceļu.

Pēc izglītojošas ekskursijas Juglas upes krastā tika rīkots pikniks. Skolēni demonstrēja ļoti labas sadarbības prasmes, lielie palīdzēja mazajiem piknika rīkošanā.

Atgriežoties no ekskursijas, skolēni aktīvi dalījās ar  iespaidiem par redzēto un dzirdēto Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Kādam atmiņā bija palicis stāsts par to, kā senatnē tika ražoti ķieģeļi, citam krēsls, kurā  glabājās šūšanas piederumi. Bet kopumā ir jāatzīst, ka visi ekskursijas dalībnieki atgriezās ar priekā starojošām sejām, enerģiski un ar vēlmi vēlreiz atgriezties brīvdabas muzejā.

_______________________________________

29. aprīlī pie mūsu skolas mazākajiem audzēkņiem viesojās Smilšu aplikācijas un kino. Bērniem bija lieliska iespēja klātienē vērot kā top smilšu kino māksla. Drosmīgākie skolēni arī paši iejutās mākslinieku lomā, un veidoja savu kino stāstu. Vēlāk visi devās uz darbnīcām veidot savas smilšu glezniņas, kur izvēlējās krāsas, birdināja un vēroja smiltiņas birstam. Šādi izveidojot skaistus, krāsainus darbiņus un atsaucot atmiņā meža zvērus, kukaiņus un arī pasaku tēlus. Audzēkņi vēroja, piedalījās un darbojās ar patiesu interesi, kā arī uzzināja daudz ko jaunu par smiltīm.

 _______________________________________

 18. februārī  Rīgas 1.speciālās internātpamatskolas- attīstības centra,  1.a darba iemaņu , 2. darba iemaņu un 3. darba iemaņu klašu audzēkņi apmeklēja Liepājas teātra izrādi “Dželsomīno melu zemē”  VEF  Kultūras pilī. Skolēniem bija iespēja noskatīties lielisku un aizraujošu izrādi kurā stāstīts par zēnu vārdā Dželsomīno, kurš dodas savā ceļojumā un nonāk Melu zemē- kur īsta nauda nevienu neinteresē un maize tiek saukta par tinti. Zēnam izdodas mainīt Melu zemes paradumus. Un pēc izrādes  skolēni arī uzkavējās lai varētu apskatīt atjaunoto VEF kultūras pili.

_______________________________________

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākuma, izmantojums mācību un audzināšanas procesā.

Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas – attīstības centra 1.a darba iemaņu klase

Liepājas teātra izrāde “Dželsomīno melu zemē” VEF kultūras pilī.

  1. Pirms izrādes “Dželsomīno melu zemē”

Klases stunda: Izmantojot interneta vietnes, apskatīja VEF kultūras pili, pārrunāja iespējas ko tā piedāvā. Rīgas iedzīvotājiem pilnveidot un attīstīt savus talantus, kā arī apmeklēt izstādes, izrādes, koncertus. Kopīgi plānoja kā nokļūt VEF kultūras pilī un pārrunāja uzvedības normas sabiedriskās vietās.

Sociālās zinības: Iepazīst jēdzienu “viesizrāde”, internetā sameklē informatīvu materiālu par Liepājas teātra izrādi “Dželsomīno melu zemē”. Pievērš īpašu vērību cilvēku skaitam, kuri iesaistīti izrādes tapšanā, cik liela nozīme ir scenogrāfijai, tērpiem, gaismām…

Latviešu valoda: Lasa fragmentus no Dž Rodari grāmatas “Dželsomīno melu zemē”.

  1. Biļešu iegāde: Sazinoties telefoniski ar SIA Biļešu paradīze rezervē biļetes. Biļetes cena 7.00 Eiro.
  2. Pēc izrādes…Pārrunā redzēto, kādas pārdomas raisījusi izrāde, top zīmējumi par to kas vislabāk palicis atmiņā, ar kuriem arī papildina savas dienasgrāmatas un darba burtnīcas. Piedzīvotais raisījis jauniešos pozitīvas emocijas. Ļoti paticis negaidītais izrādes sākums- aktieru uznākšana cauri skatītāju zālei un auditorijas iesaistīšanās izrādes tapšanā. Jauniešiem bija iespēja redzēt kā  aktieri viņu acu priekšā pārtapa par izrādes tēliem. “Mēs sajūsminājāmies gan par saturu, gan formu.” Teica 1.a darba iemaņu klase.

Katram bija savs visinteresantākais brīdis:

  • Korķu parūka viltus karalim
  • Mirkšķinošās gaismas zālē, kas radīja iespaidu par Dželsomīno balss postošo varenumu.
  • Dekorācijas, kas viegli transformējās
  • Zīmētais kaķis, kurš atbrīvojās no sienas pēc Dželsomīno kliedziena. (ļoti brīnišķīga aktrises un atribūta kopsadarbība).

Nobeigums: Izrādes noskatīšanās rosināja vēlmi turpināt lasīt grāmatu “Dželsomīno melu zemē”. Daudzi notikumi no izrādes ikdienā tiek atgādināti un dod vielu atkal jaunām pārrunām.

_________________________________

2018./2019.mācību gada otrā semestra sākumu  Rīgas 1.speciālās internātpamatskolas- attīstības centra 6.c, 7.c, 8.c, 8.b, un 1.a darba iemaņu klašu audzēkņi uzsāka ar burvīgas baleta izrādes apmeklējumu  Latvijas Nacionālajā Operā. Šoreiz  baleta izrāde “Apburtā princese” mūs visus patīkami pārsteidza ar savu neparasto  izpildījumu. Skolēni ar lielu aizrautību un interesi vēroja dažādu pasaku tēlu  parādīšanos uz skatuves. Tie bija visiem tik pazīstamie un iemīļotie pasaku tēli -Sarkangalvīte un vilks, Runcis zābakos un  Malvīne. 6.c klases skolēnu iemīļotākie varoņi kļuva princese un ragana, kuru parādīšanās uz LNO skatuves katru reizi tika pavadītas ar ovācijām. Bērni ar lielu nepacietību gaida nākamos pasākumus ko piedāvā iniciatīva “Latvijas skolas soma”. Mēs visi sakām LIELS PALDIES!

2017./ 2018.mācību gads

7.-12. klašu skolēni decembra sākumā apmeklēja kinoteātri “Splendid palace”, un noskatījās brīnišķīgu, taču tajā pašā laikā arī  izglītojošo dokumentālo filmu ”Mērijas ceļojums”. Atsauksmes par filmu no skolēniem bija diezgan atšķirīgas. Kādam filma patika, kāds īsti neuztvēra galveno domu, bet svarīgākais ir tas, ka skolēni varēja redzēt stāstu par jaunu sievieti, kas 2.pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekcijas. Filma ir par pašaizliedzību, dzīvesprieku un izturību, kas palīdzēja izdzīvot kara laikā un mūsu tautas kultūras mantojuma nozīmību. Cerams arī turpmāk, projekta ietvaros skolēni varēs turpināt apmeklēt dažādus kultūras pasākumus. Jo jau tagad viņi ar lielu interesi gaida nākošo  pasākumu.

__________________________________________

Novembris mūsu skolā ir aizvadīts ar ļoti daudz  jauniem un interesantiem notikumiem. Tieši dienu pēc Latvijas dzimšanas dienas, 19. novembrī, vecāko klašu skolēniem bija lieliska iespēja klātienē piedzīvot fantastisko deju lieluzvedumu “Abas malas” arēnā Rīga. Tas bija Latvijas simts gadu vēstures stāsts multimediālā veidā.  Skolēni bija patiesi aizkustināti un sajūsmināti, un visi kā viens atzina, ka labprāt vēlētos noskatīties uzvedumu vēlreiz.

_________________________________________

Mēneša sākumā 5. un 6. klašu audzēkņiem bija lieliska iespēja apmeklēt pasākumu “Tautas mūzikas instrumenti”, kura laikā skolēni uzzināja daudz jauna par mūzikas instrumentu izcelsmi, varēja paši muzicēt un pārliecināties kā tie skan. Un visu to skolēni varēja apgūt ar aizraujošas spēles palīdzību. Visi klātesošie ar lielu interesi klausījās un aktīvi iesaistījās nodarbībā.

____________________________________________

Sagaidot Latvijas simtgadi, otrās un trešās klases, kā arī 6. klases audzēkņi devās uz Sveču darbnīcu. Tajā skolēni uzzināja kā radušās sveces, no kā tās tika pagatavotas sendienās, un kā sveces tiek lietas mūsdienās. Bērni kopā ar skolotājiem mācījās pagatavot sveces, kuras  tika aizdegtas Latvijas dzimšanas dienā.

_______________________________________________

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, mūsu skolas astotās un devītās klases audzēkņiem bija iespēja apmeklēt brīnišķīgu izrādi Dailes teātrī “Planēta Nr. 85”. Izrādē ir stāsts par kādu puisi, kuram ir dota brīnumaina iespēja ceļot laikā. Šajā ceļojumā viņš satiek savus vecākus un vecvecākus. Satiek savu pagātni un savus senčus – lai atrastu ceļu atpakaļ pats pie sevis un savas būtības. Un saprastu, cik brīnišķīga un vērtīga patiesībā ir viņa dzīve.

_______________________________________________

Sešiem 7.b klases audzēkņiem bija lieliska iespēja klātienē apmeklēt aizraujošo „Latvijas skolas somas” atklāšanas koncertu 6. septembrī Arēnā Rīga. Skolēni bija priecīgi par šo iespēju, un vēroja to ar lielu interesi un aizrautību. Un novērtēja katru priekšnesumu.

______________________________________________

Šī gada 12.septembrī „Latvijas skolas somas” ietvaros  4.a, 7.a un 7.b klases audzēkņi ar audzinātājiem devās uz „Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju” kur uzzināja daudz ko jaunu  par dzelzceļa darbību mūsdienās un pagātnē, kā arī piedalījās Latvijas dzelzceļa rīkotajā drošības stundā.                                                                 ______________________________________________

27.septembrī Rīgas 1.speciālās internātpamatskolas -attīstības centrā 1.-3.klašu skolēniem bija izdevība noskatīties Leļļu teātra izrādi “Sapņu kuģis”. Šāda iespēja bērniem tika dota pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”. Profesionāli aktieri bērniem izstāstīja stāstu par to, kā rūķis zaļi dzīvoja-saskaņā ar DABU un SEVI. Un to, cik svarīgi ir ikdienā nepadoties un nepazaudēt ticību savam mērķim. Skolēni izrādi vēroja ar lielu interesi un aizrautību, līdz pārdzīvoja rūķim un dziedāja līdzi.