Zīļu vākšana

Šogad – mūsu skolas jubilejas gadā – vēlamies dāvāt prieku tiem, kas mūs gaida, kur visai bieži arī dodamies. Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielojas pekari, brieži, kamieļi un dažādi grauzēji. Vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, lai svaigos ozolu dzinumus  un lapas izbarotu kukaiņiem – Tropu mājas zarkukaiņiem, lapu kukaiņiem, siseņiem, sienāžiem. Jaunie dzinumi noder arī lapgriežskudrām, kuras savā maltītē patērē sēnes, izaudzētas uz  ozola lapiņu gabaliņiem. Kopumā Zoodārza dzīvniekiem nepieciešamas apmēram 5 tonnas zīļu, tās ir kā vitamīnu un minerālvielu piedeva barībai, nevis kā vienīgais uzturs dzīvniekam rudens periodā. Tadēļ iesaistot skolas skolēnus un vecākus, kā arī skolotājus – lasijām, atnesām un nodevām no 10.-13.oktobrim zīles.
Visi kopā savācām 140 kg zīļu. Paldies visiem par līdzdalību un atsaucību!!!

Ozola zīles. Der gan parastā, gan arī sarkanā ozola zīles. Sevišķi priecāsies par sarkanā ozola zīlēm. Zirgkastaņus lūdzam nelasīt, jo tie dzīvniekiem ir kaitīgi!